ďťż

Forum eportal / Strona: omnie.php

photo

Rozdział I Ogólne

1. Kadrę obozową stanowią:
a) kierownik obozu
b) kierownik szkolenia
c) kierownik rekreacji
d) instruktorzy prowadzący poszczególne grupy szkoleniowe oraz ich pomocnicy
e) prezes klubu
f) sprzętowiec obozowy

2. Kursantami są wszystkie osoby, które biorą udział w szkoleniu od momentu rejestracji do momentu zdania sprzętu i rozliczenia się z klubem i magazynem niezależnie od tego, czy biorą udział w zajęciach, czy mają czas wolny.

3. Rekreacją są wszystkie osoby, które przebywają na obozie niezależnie od tego, czy są członkami klubu, czy osobami towarzyszącymi oraz od tego czy nurkują, czy nie.

4. Uczestnicy zobowiązani są zgłaszać kadrze każdą niedyspozycję fizyczną lub psychiczną, jeżeli może to mieć wpływ na wykonywane tego dnia nurkowania.

5. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek zapoznania się z niniejszym regulaminem i drogą ewakuacyjną oraz złożenia pod nimi własnoręcznego podpisu. Niedopełnienie tego obowiązku uzasadnia odmowę wydania sprzętu z magazynu.

6. Zabrania się oddalania poza teren obozu oraz jego najbliższych okolic. Wszelkie oddalenia poza ten rejon muszą być zgłaszane Kierownikowi obozu, lub osobie czasowo go zastępującej. Na oddalenie się kursanta musi dodatkowo wyrazić zgodę instruktor prowadzący daną grupę.

7. Wszystkich uczestników obozu obowiązuje zakaz spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych oraz używania środków o podobnym działaniu.
a) osoba, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w danym dniu spożywała alkohol nie może nurkować w okresie do końca tego dnia oraz przez następne 24 godziny.
b) jeżeli osobą, co do której zachodzą uzasadnione podejrzenia, że spożywała alkohol jest Kursant instruktor może podjąć decyzję o wyłączeniu tej osoby z zajęć zarówno pod wodą, jak i powierzchniowych na okres do 48 godzin od chwili powzięcia podejrzenia.
c) jeżeli nieobecność Kursanta z w/w powodu uniemożliwia zaliczenie całego kursu instruktor wraz z kadrą obozową podejmują decyzję o wydaleniu Kursanta z kursu.

8. Każdy, komu został wydany sprzęt jest za niego odpowiedzialny od momentu wydania do momentu zdania.
a) wydania i zdania sprzętu dokonuje wyłącznie sprzętowiec obozowy, albo osoba przez niego upoważniona, jednocześnie zapisując te czynności do zeszytu.
b) jeżeli sprzęt nie został należycie zdany, osoba której został powierzony odpowiada za niego niezależnie od tego, czy sprzęt znajduje się w magazynie, czy ktoś inny go używa.
c) osoba, której został wydany sprzęt odpowiada finansowo za jego zgubienie lub zniszczenie
* - do wartości nowego sprzętu tego samego rodzaju
* - albo do pokrywa jego naprawę

Rozdział II Porządek obozowy

1. Wszyscy uczestnicy obozu mają obowiązek stosować się do harmonogramu obozu oraz poleceń kadry obozowej.
a. Harmonogram obozu przedstawiony jest w załączniku.

2. Rozpływka, czyli poranna rozgrzewka przed zajęciami jest obowiązkowa dla wszystkich Kursantów
a. z rozgrzewki zwolnieni są Kursanci, którzy poprzedniej nocy pełnili wachtę magazynową lub wykonywali nurkowanie nocne
b. w uzasadnionych przypadkach instruktor może zwolnić swoją grupę lub poszczególne osoby z rozpływki
c. osobom, które mimo obowiązku nie odbyły rozpływki instruktor może nakazać odbycie rozpływki karnej.

3. Wszyscy uczestnicy obozu mają obowiązek uczestniczenia w odprawach porannej i wieczornej
a. za nieobecność na odprawie kadra obozowa może ukarać kursanta rozpływką karną
b. osoba na rekreacji, która nie może stawić się na odprawie ma obowiązek wcześniejszego lub późniejszego usprawiedliwienia nieobecności kadrze obozowej.

4. W czasie zajęć w grupach kursanci są do całkowitej dyspozycji instruktorów prowadzących i mają obowiązek wykonywania wszystkich ich poleceń oraz stosowania wszelkich zasad bezpieczeństwa.

5. Zabrania się samowolnych nurkowań rekreacji.
a. osoby na rekreacji, które pragną zanurkować danego dnia mają obowiązek zebrać się w grupę, porozumieć się ze Sprzętowcem obozowym co do dostępności sprzętu oraz zgłosić gotowość kierownikowi rekreacji po odprawie porannej albo po przerwie obiadowej.
b. jeżeli w grupie rekreacji jest przynajmniej jedna osoba o uprawnieniach nurka lidera (P3 lub odpowiednik) kierownik rekreacji może wydać zgodę na samodzielne przygotowanie i wykonanie nurkowania według planu nurkowania przedstawionego przez prowadzącego grupę.

6. Wszyscy uczestnicy obozu mają obowiązek sprawowania wachty nocnej przed magazynem według planu wacht ustalanego na odprawach porannej i wieczornej.
a. wachta trwa od zakończenia zajęć szkoleniowych danego dnia do odprawy porannej
b. w czasie wachty musi się cały czas palić ognisko. Wachta może schronić się w magazynie tylko jeżeli pada deszcz.
c. wachta może się zmieniać, ale przy magazynie musza być zawsze obecne przynajmniej 2 osoby
d. do obowiązku wachty należy pilnowanie magazynu oraz jego okolic, jak również pomostu i przycumowanych tam łodzi.
e. wachta musi być wyposażona w przynajmniej jedno urządzenie do zaalarmowania obozu (gwizdek, telefon komórkowy itp.) lub musi stanowić przynajmniej 3 osoby, gdzie zadaniem jednej jest zaalarmowanie obozu.

Rozdział III Kary porządkowe

1. Wobec kursantów mogą być zastosowane następujące kary porządkowe
a) Upomnienie słowne
b) Upomnienie w czasie apelu porannego lub wieczornego
c) Ostateczne ostrzeżenie
d) Odbycie dodatkowej rozpływki karnej, która w uzasadnionych przypadkach może być przez instruktora zamieniona na dodatkowy trening ogólnorozwojowy na powierzchni.
e) Obowiązek samodzielnego sklarowania lub rozklarowania sprzętu grupowego, używanego w ramach zajęć.
f) zobowiązanie Kursanta do wykonania 1 lub 2 godzinnej pracy magazynowej, zleconej przez Sprzętowca obozowego. Praca może być rozłożona na raty.
g) Zakaz uczestniczenia w zajęciach do 48 godzin
h) Wydalenie z kursu z możliwością późniejszego odrobienia zaległych zajęć bądź bez takiej możliwości.
i) Wydalenie z obozu z możliwością późniejszego odrobienia zaległych zajęć bądź bez takiej możliwości.

2. Wobec rekreacji mogą być zastosowane następujące kary porządkowe
a) upomnienie
b) ostrzeżenie ostateczne
c) odmowa wydania sprzętu z magazynu lub skorzystania ze sprężarki
d) zakaz nurkowania na przez określony czas
e) wydalenie z obozu

3. Kary porządkowe mogą być stosowane w stosunku do osoby, która naruszyła regulamin obozu, jak również do całej grupy, jeżeli jej postawa względem poleceń instruktora bądź regulaminu jest naganna. Kara w stosunku do całej grupy może być zastosowana dopiero po upomnieniu i ostrzeżeniu ostatecznym
4. O wydaleniu z kursu lub wydaleniu z obozu może zadecydować wyłącznie kadra na zebraniu kadry.


powiało grozą

Szczegółowo i groźnie, ale jasno wynika że rozpływka nie dotyczy rekreacji
aczkolwiek rekreacja nie moze samodzielnie oddalac sie z obozu



rozpływka nie dotyczy rekreacji
No niby tak, ale w sumie to moglbym jeszcze dopisac, ze ci co beda na rozplywce maja pierwszenstwo w wypozyczaniu sprzetu, ale to juz podamy nieoficjalnie

brak definicji "terenu obozu i okolic" pozwala na roznorakie interpretacje chyba

tak sie tylko czepiam troche

brak definicji "terenu obozu i okolic" pozwala na roznorakie interpretacje chyba
i o to chodzi to specjalnie jest niedookreslone, bo to bedzie zalezec od sytuacji. No bo jaki ma sens wydzielanie jakiegos promienia, czy granicy. Powiedzmy, ze teren calego miasteczka to jeszcze beda okolice, ale wyjazd na scianke, chociaz odleglosc jest w sumie ta sama juz nie bedzie terenem obozu. Troche eleastycznosci musi byc. Ale generalnie chodzi o to, zeby jakies dalsze wyjazdy samochodem, czy autobusem zglaszac

W czasie pierwszej odprawy przeczytam regulamin i wyjasnie go :po ludzku" oraz rozwieje wszelkie watpliwosci interpretacyjne, jezeli beda.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alexcom.xlx.pl