ďťż

Forum eportal / Strona: omnie.php

photo

Jarosław Hampel wygrał żużlową Grand Prix Danii w Kopenhadze, czwartą eliminację indywidualnych mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob.

To pierwsze zwycięstwo w cyklu GP Hampela, który z dorobkiem 60 pkt objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Na drugie miejsce spadł Kenneth Bjerre. Duńczyk ma 55 pkt i o jeden wyprzedza Golloba. Kolejny turniej GP odbędzie się 19 czerwca w Toruniu.

Obaj Polacy spotkali się w drugim półfinale. Prowadził Hampel, przed Bjerre i Gollobem, gdy na tor upadł jadący na czwartym miejscu Holder. Bieg został przerwany, a Anglik wykluczony. W powtórce ponownie najszybszy był Hampel, ale na drugim miejscu przyjechał Gollob, eliminując z udziału w finale dotychczasowego lidera MŚ.

W finale ponownie najszybciej wystartował Hampel i pierwszego miejsca nie oddał do mety. Efektowną szarżą na pierwszym okrążeniu popisał się Gollob, który mimo nie najlepszego startu wyprzedził Chrisa Harrisa i Hansa Andersena.

Niespodzianką turnieju w Kopenhadze była słaba postawa dwukrotnego mistrza świata Duńczyka Nickiego Pedersena, który zajął dopiero 13. miejsce. Straty punktowe poniósł też broniący tytułu Australijczyk Jason Crump. Wprawdzie utrzymał czwarte miejsce w
klasyfikacji generalnej, ale do trzeciego Golloba traci już 11 pkt.