Forum eportal / Strona: omnie.php

photo

ciekawy wywiad sprzed paru miesiecy z doktorem z komory w Sharmie:
http://www.silent.com.pl/...em-adelem-taher


dobrze chlop gada! tylko z tym chodzeniem po ksiezycu chyba troche przesadzil, bo w historii bylo bodajze tylko 6 misji zalogowych na ksiezyc, wiec (chyba) wiecej ludzi zeszlo ponizej 200 m... no chyba, ze bral pod uwage czasy programu Apollo, to wtedy jest to jak najbardziej prawdopodobne
Killer, jakies trojany sa na tej stronie
moj antywirus zadnych tam nie znalazl (w przeciwienstwie do plyty, ktora dostalem od Ciebie ), ale na wszelki wypadek usunalem link...


Gor±co polecam ten wywiad!!!! 100% prawdy o nowoczesnym nurkowaniu, trendach w jakie wpadamy. Wspaniale opisane karierowiczostwo nowego pokolenia p³etwonurków. A wypowiada siê bezwzgledny autorytet w dziedzinie medycyny hiperbarycznej ¶wiata. Cz³owiek, który leczy najwiêksze rzesze p³etwonurków, z którym konsultuj± inni lekarze hiperbarczni najtrudniejsze przypadki chorób decompresyjnych. Wywiad z droktorem Adel’em Taher.

oto kilka fragmentów:

"dr Adel: ... Problem zwiêkszonej liczby wypadków nie le¿y w m³odych instruktorach, tylko w ludziach, którzy ich szkol±. Uwa¿am, ¿e powinno siê przemy¶leæ i zweryfikowaæ standardy szkolenia. Jako przyk³ad podam rok 1976, gdzie w Niemczech nie nale¿a³o nawet my¶leæ o zostaniu instruktorem maj±c poni¿ej 1000 nurkowañ. W dzisiejszych czasach posiadaj±c 100 nurkowañ mo¿na nim zostaæ. 100 nurkowañ i mo¿na staæ siê gotowym, by wzi±æ odpowiedzialno¶æ za czyje¶ ¿ycie. Jakie¿ to do¶wiadczenie mo¿na posiadaæ, maj±c 100 nurkowañ? ¯adne! Czasem spotykam instruktorów maj±cych 150 nurkowañ, z czego 140 zrobili w kamienio³omie. Co taki instruktor mo¿e wiedzieæ o nurkowaniu w morzu, oceanie?...

Tomek: Chcieliby¶my siê dowiedzieæ jak to wygl±da na naszym podwórku, co mo¿e Pan powiedzieæ o wypadkach z udzia³em Polskich nurków?
dr Adel: ... Czêstym powodem problemów jest odwodnienie, którego przyczyna le¿y w nadu¿ywaniu alkoholu dzieñ lub, co gorsza noc wcze¶niej.

dr Adel: ...Na koniec chcia³bym dodaæ jeszcze jedn± bardzo wa¿n± kwestie zwi±zan± z nurkowaniem technicznym. W dniu, którym zdecydujemy siê zostaæ nurkiem technicznym, powinni¶my u¶wiadomiæ sobie, ¿e nasze ¿ycie siê zmieni. Aby byæ dobrym i bezpiecznym nurkiem technicznym, nale¿y po¶wiêciæ siê i zmieniæ styl ¿ycia.
Taki nurek nie powinien paliæ, piæ alkoholu, nie powinien mieæ nadwagi. Jego forma fizyczna powinna byæ ponad przeciêtn±. To jak bycie astronaut±. W³a¶ciwie to jeste¶my aqunautami. Trzeba zdaæ sobie sprawê z tego, ¿e wiêcej osób chodzi³o po ksiê¿ycu ni¿ nurkowa³o poni¿ej 200m. Gdy spojrzeæ na to z tej strony, jak du¿e przygotowania i wyrzeczenia musia³ znie¶æ taki astronauta, aby byæ dopuszczonym do lotu? My pozwalamy ka¿demu spróbowaæ, dlatego tak wiele osób ginie. Zastanówmy siê nad tym czasami."
a mnie wyzywaja od nabijaczy!! ja przynajmniej dwa razy tego samego postu nie wrzucam!!
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alexcom.xlx.pl