ďťż

Forum eportal / Strona: omnie.php

photo

Kapitan Arsenalu Cesc Fabregas nie będzie mógł grać co najmniej sześć tygodni, czyli do końca sezonu w Anglii. To efekt kontuzji prawej nogi, jakiej doznał w środowym meczu ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów z Barceloną (2:2).

Informację o długiej przerwie Hiszpana przekazał w czwartek Arsenal na swojej stronie internetowej. Zawodnik ma pękniętą kość strzałkową.

W 85. minucie środowego spotkania LM Fabregas wyrównał stan meczu z Barceloną na 2:2, wykonując skutecznie rzut karny. Po tym strzale poczuł ból w nodze, ale mimo wyraźnych problemów z bieganiem dotrwał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Rozgrywający Arsenalu już wcześniej narzekał na kłopot z kością strzałkową. Decyzja o jego występie w środowym spotkaniu zapadła niemal w ostatniej chwili.

Co najmniej sześciotygodniowa absencja oznacza, że pod znakiem zapytania stoi udział Fabregasa w finałach mistrzostw świata w RPA, które rozpoczynają się 11 czerwca.